03 07 2018

Bezpłatne badania płuc w Baranowie

03.07.2018, godz.: 09:40
Bezpłatne badania płuc w Baranowie
Fot. Mat. prasowe

W najbliższy poniedziałek gminę Baranów odwiedzi spirobus. Będzie w nim można wykonać bezpłatne badanie płuc.

Mimo iż w naszym kraju spada liczba osób palących papierosy, to wciąż regularnie sięga po nie co czwarty Polak. Jak wiadomo palenie tytoniu jest najczęstszą przyczyną zachorowań na nowotwory złośliwe, a w szczególności raka płuc. Do pogorszenia stanu naszych płuc przyczynia się także rosnący poziom zanieczyszczenia powietrza. – Szacuje się, że na choroby płuc cierpi ponad 6 mln Polaków. Około 4 mln na astmę, a 2,5 mln na obturacyjną chorobę płuc określaną także jako POChP. Niestety, spora część z chorych nie zdaje sobie z tego sprawy. Dlatego też, tak ważne jest wykonywanie profilaktycznych badań za pomocą spirometru, które umożliwiają zdiagnozowanie ewentualne schorzenia płuc. Wykrycie schorzenia w odpowiednim czasie pozwala na zastosowanie odpowiedniego leczenia, które często pozwala na wydłużenie życia chorego – komentuje dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, Przewodniczący Zarządu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię
i POChP.

Dlatego ważna jest profilaktyka i w tym celu Fundacja NEUCA dla Zdrowia po raz piąty organizuje akcję bezpłatnych badań spirometrycznych, które mają na celu ocenę sprawności układu oddechowego pacjenta, w tym min: szybkość wydechu i pojemność oddechową płuc. Na tej podstawie można wykryć m.in. obturacyjną chorobę płuc, czy astmę oskrzelową. Takie badanie jest bezbolesne i trwa około 10 minut.

Spirobus 9 lipca stanie przy ul. Gole 50 w godz. 10.00–16.00. Aby skorzystać z bezpłatnych badań należy się wcześniej zapisać właśnie pod tym adresem.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi