11 11 2016

Bezpłatna profilaktyka tym razem w Jaktorowie

11.11.2016, godz.: 10:25
Bezpłatna profilaktyka tym razem w Jaktorowie
Fot. Mat. prasowe

Mammobus po raz kolejny pojawi się w naszym powiecie, tym razem zatrzyma się w Jaktorowie, którego mieszkanki w wieku 50–69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań.

Pojazd przyjedzie do Jaktorowa w przyszły wtorek (15 listopada) i zaparkuje przy ul. Warszawskiej 35 (przy Urzędzie Gminy Jaktorów). Tam kobiety w wieku 50–69 lat będą mogły bezpłatnie skorzystać z badań mammograficznych w ramach „Programu profilaktyki raka piersi” organizowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zapisy na badania są przyjmowane pod numerem telefonu (58) 666 24 44.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co zwiększa szansę wyleczenia.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi