30 11 2018

Bezpieczne Andrzejki na drogach

30.11.2018, godz.: 16:45
Bezpieczne Andrzejki na drogach
Fot. Policja

Podczas najbliższego weekendu wiele osób będzie świętować imieniny Andrzeja, czyli popularne Andrzejki. Policjanci zapowiadają częstsze kontrole na drogach.

Funkcjonariusze z grodziskiej komendy apelują do kierowców o rozwagę i niewsiadanie do samochodu po spożyciu alkoholu. – Trzeba mieć świadomość, że prowadząc samochód po spożyciu alkoholu narażamy siebie na niebezpieczeństwo, a także stajemy się potencjalnym zagrożeniem dla innych, ponieważ działanie alkoholu upośledza zdolności psychofizyczne, w tym koordynację ruchową, czy odbieranie bodźców wzrokowych i słuchowych, wydłuża czas reakcji oraz zaburza zdolność racjonalnej oceny sytuacji drogowej – mówią policjanci.

Funkcjonariusze przypominają, że pasażerowie również mają wpływ na kierowcę i bezpieczeństwo podróży. Jeżeli zauważą, że kierujący prowadzi auto za szybko powinni mu zwrócić uwagę i poprosić, aby zwolnił. Nie powinni również dopuścić pijanej osoby za kierownicę.

Jeżeli jednak zdecydujemy się wracać pieszo z imprezy Andrzejkowej pamiętajmy, aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo zakładając odblaskowe elementy. Jest to obowiązek wszystkich pieszych, którzy poruszają się po zmroku jezdnią lub poboczem poza obszarem zabudowanym.

Policjanci zapowiadają również częstsze kontrole drogowe. – W celu eliminowania z ruchu nietrzeźwych kierujących grodziscy policjanci będą prowadzić na drogach powiatu działania kontrolne. Apelujemy do wszystkich kierowców i świadków niebezpiecznych zachowań innych użytkowników na drogach o przekazywanie nam takich sygnałów – informują funkcjonariusze.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi