17 04 2019

Benedykciński: Wkrótce start prac na Nadarzyńskiej

17.04.2019, godz.: 14:31
Benedykciński: Wkrótce start prac na Nadarzyńskiej
fot. GrodziskNews

Wiosna oznacza dla drogowców start intensywnych prac przy budowach i rozbudowach różnych tras w regionie. W Grodzisku wkrótce ruszyć pełną parą mają roboty zakładające poszerzenie ul. Nadarzyńskiej i wyznaczenie trzeciego pasa do skrętu w lewo.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji firma Mabau z Baniochy poszerzy ul. Nadarzyńską tak, aby można było wyznaczyć trzeci pas ruchu właśnie do skrętu w lewo na skrzyżowaniu z ul. Warszawską. Jednak to tylko jeden z czterech etapów. Drugim zadaniem jest wykonanie ciągu pieszo-rowerowego o długości 350 metrów wzdłuż ul. Warszawskiej. Chodnik będzie z kostki brukowej natomiast ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego. Trzecie zadanie obejmuje przebudowę skrzyżowania ulic Warszawskiej, Wioślarskiej i Robotniczej. Zaprojektowano tam mini rondo z przejezdną wyspą o średnicy 10 metrów z kostki granitowej. Ostatnim etapem będzie remont ul. Warszawskiej od ul. Szczęsnej do ul. Batorego. Będzie on polegał m.in. na ułożeniu nowej nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej.

– Wykonawca przygotowuje się do wejścia na plac budowy i rozpoczęcia prac. Uzgadniamy jeszcze ostatnie szczegóły i za jakiś czas powinny ruszyć roboty przygotowawcze – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. – Następnie rozpoczniemy kompleksową przebudowę, poszerzenie jezdni, budowę rond i tak dalej – wylicza włodarz.

Choć termin realizacji inwestycji wyznaczono na koniec października, można się spodziewać, iż zmodernizowana trasa będzie przejezdna wcześniej. – Myślę, że realnie możemy mówić o przejezdności nowej ulicy już pod koniec wakacji – deklaruje Benedykciński.

1

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi