20 09 2017

Benedykciński: Port lotniczy nie powinien być uciążliwy dla Grodziska

20.09.2017, godz.: 11:34
Benedykciński: Port lotniczy nie powinien być uciążliwy dla Grodziska
fot. Pixabay

Wieść o wyborze lokalizacji dla Centralnego Portu Lotniczego w gminie Baranów wywołała szeroką dyskusję wśród naszych czytelników. Żywo zainteresowani tematem są mieszkańcy zarówno samego Baranowa, jak i sąsiednich gmin, z największym w naszym powiecie Grodziskiem na czele. O komentarz w sprawie rządowych decyzji poprosiliśmy więc burmistrza Grzegorza Benedykcińskigo.

W kontekście Grodziska pojawia się pytanie, czy w związku z budową lotniska, choćby część tej gminy znajdzie się w obszarze ograniczonego użytkowania. Oznaczałoby to bowiem możliwość ubiegania się o odszkodowania mieszkańców danej strefy. O ile w przypadku Baranowa sprawa wydaje się oczywista, o tyle w kwestii Grodziska – nie jest już tak jasna. Przynajmniej na razie.

– Muszę otwarcie powiedzieć, że taka decyzja ze strony rządu była dla nas niespodziewana. Wcześniej przez całe miesiące nie podjęto z nami, czyli z samorządami, żadnych rozmów w tej sprawie. Decyzja jest dla nas zatem niespodziewana. Potrzebujemy trochę czasu, aby dokładnie zorientować się w prawnych i proceduralnych niuansach tego posunięcia. Wtedy też będziemy mogli ocenić ewentualne reperkusje dla Grodziska – mówi nam burmistrz Grzegorz Benedykciński. – Tak, na gorąco, nie wydaje mi się jednak, by dla naszych mieszkańców były odczuwalne większe uciążliwości. Tak czy owak, musimy to dokładnie sprawdzić i wówczas przekażemy stosowną informację – dodaje.

Zdaniem włodarza plany budowy lotniska nie zahamują także sprawy zachodniej obwodnicy Grodziska. – Wręcz przeciwnie. Przy takim przedsięwzięciu, jak lotnisko walczy się o to, by jak najwięcej dogodnych węzłów komunikacyjnych budować, a nie usuwać z planów. Sprawie obwodnicy może to tylko pomóc – twierdzi Benedykciński. – Jesteśmy na ostatniej prostej procedur, których zakończenie pozwoli ogłosić przetarg na obwodnicę – dodaje.

34

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi