16 04 2018

Benedykciński: Lewoskręt na Nadarzyńskiej jeszcze w tym roku

16.04.2018, godz.: 19:38
Benedykciński: Lewoskręt na Nadarzyńskiej jeszcze w tym roku
Fot. GrodziskNews.pl

Grodziscy włodarze chcą usprawnić ruch w rejonie skrzyżowania ulic Nadarzyńskiej i Warszawskiej. Koncepcje, w jaki sposób to zrobić są dwie: budowa lewoskrętu oraz owalnego ronda. Dziś już wiemy, że dodatkowy pas do skrętu w lewo pojawi się jeszcze w tym roku. Trudniejsza jest sprawa z rondem.

Wiosną 2016 roku została uruchomiona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach ulicy Nadarzyńskiej z ulicami Warszawską i Piaskową. Takie rozwiązanie miało usprawnić ruch, a przede wszystkim ułatwić wyjazd z podporządkowanych ulic w ul. Nadarzyńską. I o ile faktycznie dzięki światłom można bez problemu wyjechać z Piaskowej i Warszawskiej, to kierowcy narzekają na dość długie korki tworzące się od strony Książenic w godzinach szczytu na Nadarzyńskiej. Przejazd   „blokują” bowiem auta, które zamierzają skręcić w lewo w Warszawską, ale muszą przepuścić auta jadące z przeciwka.

Włodarze postanowili rozwiązać problem i w tym samy roku ogłosili przetarg na projekt lewoskrętu. Teraz magistrat dysponuje już pełną dokumentacją i jest gotów ogłosić przetarg na budowę dodatkowego. – W ciągu najbliższych dwóch tygodni zamierzamy ogłosić przetarg na budowę lewoskrętu, który powinien zdecydowanie usprawnić ruch na krzyżówce – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. – Inwestycja będzie gotowa jeszcze w tym roku – zapowiada.

Bardziej skomplikowana pozostaje kwestia budowy owalnego ronda na Nadarzyńskiej. – Wciąż nie doszliśmy do porozumienia w sprawie nabycia odpowiednich gruntów potrzebnych pod budowę takiego obiektu, ale nie składamy broni w negocjacjach – podkreśla włodarz

Dodaj Komentarz

  • adamos

    A to nie dalo sie zrobic za jednym zamachem przy remoncie nadazynskiej ?? Czy tamten wykonawca chcial za duza dole czy …… za malo bylo do podzialu? Bo to chyba tak inteligentne jak rondo na krolewskiej. Najpierw zamyka sie na pol roku ciag ulicy robi sie wszytsko… zeby po pol roku ja zamykac zeby poprawiac skrzyzowanie ktore i tak bylo rozkopane i komoletnie nic z nim nie zrobione poza nalewka aswaltu… teraz bedzie sie robilo cos co winno byc zrobione juz dawno….. to sie do niku nadaje….. cos za duzo tych dobrych inwestycji

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi