06 11 2018

Benedykciński: Koniec z tranzytem przez Grodzisk podczas remontu drogi 579

06.11.2018, godz.: 16:59
Benedykciński: Koniec z tranzytem przez Grodzisk podczas remontu drogi 579
Fot. Facebook Tomasz Krupski

Dobra informacja dla kierowców obawiających się, że podczas remontu trasy 579 do Radziejowic Grodzisk całkowicie utknie w korkach. Burmistrz Grzegorz Benedykciński wyjawił nam dzisiaj, że w trakcie remontu zostanie wprowadzona organizacja ruchu zakazująca ciężarówkom ruch tranzytowy przez gminę.

Przypominamy, że 30 października Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie podpisał wyczekiwaną umowę na przebudowę 11,5-kilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej 579 między Grodziskiem a Radziejowicami. Dzięki kompleksowej modernizacji nową jakość zyskają fragmenty trasy biegnące od Grodziska przez Kałęczyn, Janinów, Mościska i Makówkę. Zaprojektowano poszerzenie jezdni drogi głównej do 7 metrów (dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra każdy, do tego pobocza o szerokości 1,5 m) oraz zastosowano cały szereg rozwiązań, mających na celu odseparowanie ruchu samochodowego od pieszo-rowerowego. W ramach prac wykonawca rozbuduje też istniejące, i wybuduje nowe, chodniki i ciągi pieszo – rowerowe w miejscowościach: Kałęczyn, Janinów, Adamowizna, Mościska, Kuklówka. Zostanie wymieniona zniszczona kostka brukowa i obrzeża chodnikowe. Chodniki i ścieżki rowerowe zlokalizowane bezpośrednio przy jezdni, oddzieli od niej pas zieleni lub rów przydrożny. Zaplanowano również wydzielenie dodatkowych pasów ruchu dla pojazdów skręcających w lewo, a na odcinku drogi w miejscowościach Mościska i Kuklówka zaprojektowano dwa ronda.

Roboty mają ruszyć w pierwszym kwartale 2019 roku i gdy tylko pojawiła się taka informacja, wielu kierowców wyrażało obawy, że i tak już teraz zakorkowane miasto kompletnie „stanie”, gdy drogowcy rozpoczną prace. Włodarze przekonują jednak, że wcale nie musi być źle.

– W związku z budową trasy 579 wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu zakazująca tranzytu ciężarówkom, które nie jadą do firm na terenie naszej gminy. Zakaz wjazdu dla takich tirów zostanie wprowadzony zarówno od strony autostrady, jak i trasy katowickiej. Przestrzegania tych zasad będą skrupulatnie pilnowały patrole drogówki. W międzyczasie liczymy na rozpoczęcie budowy obwodnicy zachodniej, która docelowo przejmie cały ruch tranzytowy – wyjaśnia Benedykciński.

3

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi