14 02 2018

Benedykciński: Kompleksowa przebudowa Żydowskiej w dwóch etapach

14.02.2018, godz.: 19:29
Benedykciński: Kompleksowa przebudowa Żydowskiej w dwóch etapach
fot. GrodziskNews

Powracamy do sprawy kompleksowej przebudowy grodziskiej ul. Żydowskiej. W rozmowie z nami burmistrz Grzegorz Benedykciński ujawnił, że inwestycja zostanie podzielona na dwie części. Jeden fragment drogi ma przejść przebudowę w tym roku, drugi w następnym.

Jak wiadomo, na Żydowskiej trwa budowa parkingu wielopoziomowego. Do czasu zakończenia tego przedsięwzięcia magistrat nie będzie więc podejmował inwestycji drogowej, ale gdy parking już stanie, ma ruszyć pierwszy etap kompleksowej przebudowy ulicy. – Przynajmniej do lipca trwać będzie budowa parkingu wielopoziomowego, więc droga jest rozjeżdżana przez ciężkie pojazdy. Początkowo rozważaliśmy ułożenie nowej nakładki asfaltowej, ale doszliśmy do wniosku, że byłoby znowu rozwiązanie dobre tylko na jakiś czas. Zdecydowaliśmy zatem, że przeprowadzimy kompleksową przebudowę Żydowskiej wraz z uzbrojeniem drogi w odwodnienie – mówi nam Grzegorz

Okazuje się, że właśnie wykonanie odwodnienia Żydowskiej generuje najwyższe koszty w inwestycji opiewającej w całości prawdopodobnie na około 6 mln zł. Grodzisk zamierza w związku z tym podzielić ją na dwa etapy. – W tym roku ogłosimy przetarg i zabierzemy się za pierwszą część. Od strony ul. Matejki aż do wjazdu do bloku mieszkalnego. W 2019 chcielibyśmy natomiast zrobić drugi etap od ul. Traugutta – zapowiada burmistrz Benedykciński.

2

Dodaj Komentarz

 • adamos

  Mnie nurtuje jedno- jak się US przenosił to było jasno napisane że to siedziba tymczasowa i że mieszkańcy maja 2 lata na wybudowanie nowego gmachu dla urzedasów z US bo stary jest zły nowy tymczasowy i potrzebny nowy. Teraz jest szum o parking na cmentarzu i mandaty ( tylko za co te mandaty za parkowanie w gnoju w błocie po kostki ) po co ten szum i przedwyborcze widzi misie skoro to wszystko tymczasowe robione pod US. Czy tylko ja rozumiem że jeśli nie tymczasowy meldunek US to ludzie ze strony łąk dalej parkowali by sobie na cmentarzu straż miejska nie wybierała by się tam gdzie można zasilić kasę miasta i wszystko było by na cacy ?? jak do tej pory ??
  Bo teraz w tym miesicie jest tak;
  Jak FIB stawia bloki to wszystko wkoło jest przebudowane nowe drogi parki parkingi ect
  Jak US ma nowy k…..dołek to robi się ulice i wszystko aby tym od 8 do 16 żyło się lepiej
  ale jak mieszkańcy rok proszą się o zasypanie dziur na ulicach bo przejść sie nie da to Olkowski odpowiada zdaniem kopiuj wklej „ulica nie został ujęta w planach 2018-2020”
  Jak ludzie proszą o zmianę częstotliwości zielonego światła koło Sw Anny to Olkowski mówi nie moja droga i każe pisać do Warszawy.
  Jak to do cholerci się odbywa.
  Jak to jest ( bardzo dobrze ) że redaktor newsów do Benia dostaje się od ręki a dla mieszkańca jest czwartek 2h i terminy na pół roku zaklepane z czego 3/4 odwołane bo Benio ma pilny wyjazd…
  Jak to jest że kilka lat temu benio kupcom grodziskim obiecał WIĘCEJ MARKETÓW NIET….. teraz na prywatnej działce powstaje kolejna biedronka- może pozamykac dorobki ludzi zamiast bazarku zrobić lidla a mieszkańcom co maja sklepy podnieść podatki do maximum.
  Ten Grodzisk to się zrobił urzędowy bubel i robią co chcą jak chcą i nie robią kompletnie nic żeby mieszkańcom żyło się lepiej
  Może tak by ktoś odnowił 18 letni basen który woła o pomste do nieba i jest chyba najstarszym nieremontowanym obiektem w okolicy.
  Może by ktoś umył te jak że niezbędne szyby które ciągną się przez całe centrum bo wygląda to jak chlew
  Teraz przed wyborami ma pan pole do popisu bo ludzie są bardzo sceptycznie nastawieni aby oddać miasto na tym razem 5 lat w takie ręce jakie zobaczyli w ostatnim chociaż roku….

 • Ernest

  Rozumiem, że do lipca czekamy na otwarcie parkingu, ale dojechać na niego będzie można pewnie dopiero w 2019r., bo będzie przebudowa drogi i nie będzie możliwości wjazdu?? Ktoś to przemyślał wcześniej. Zamiast zacząć robić drogę już teraz, by w lipcu otworzyć parking z infrastrukturą i dojazdem już gotowym do użycia…

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi