07 06 2019

Benedykciński: Coraz bliżej rewitalizacji Dworku w Adamowiźnie

07.06.2019, godz.: 14:27
Benedykciński: Coraz bliżej rewitalizacji Dworku w Adamowiźnie
fot. grodzisk.pl

Co słychać w sprawie Dworku Chełmońskich w Adamowiźnie? Po perturbacjach związanych ze zmianą wykonawcy oraz idącymi za tym modyfikacjami w projekcie grodziski magistrat jest wreszcie na ostatniej prostej, aby ruszyć z tematem inwestycji. Budmistrz Grzegorz Benedykciński zapowiedział w rozmowie z nami, że niebawem gmina ogłosi przetarg.

Przypomnijmy, iż inwestycja w większości finansowana ze środków unijnych wystartowała w lecie 2017 roku. Przewiduje remont dworku rodziny Chełmońskich, odnowienie założeń parkowych, renowację istniejącego mostku i kładki na rzece. Do sprawnej obsługi budynków niezbędne jest również wybudowanie drogi i alejek parkowych. Przewiduje się również budowę przyłączy (wodociągowego i kanalizacyjnego) zapewniających obsługę inżynieryjną budynku. Inwestycja ma wydobyć jak największą liczbę walorów turystyczno-kulturalnych z całego terenu.

Pierwotnie zadanie powierzono łódzkiemu przedsiębiorstwu Pracownie Konserwacji Zabytków nad Łódką kosztem ponad 2,6 mln zł. Wykonawca nie realizował jednak prac zgodnie z harmonogramem, co dało gminie podstawy do rozwiązania umowy. Konieczna była inwentaryzacja wykonanych prac i przeadaptowanie dokumentacji budowlanej. Dziś magistrat dysponuje pełną dokumentacją i zamierza ogłośić przetarg na realizację inwestycji.

– Szykujemy się do ogłoszenia długo oczekiwanego przetargu na Dworek w Adamowiźnie. Nastąpi to już wkrótce i mamy nadzieję, że tym razem bez takich kłopotów, jak poprzednio – zaznacza Benedykciński.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi