07 08 2018

Benedykciński: Budowa ronda i lewoskrętu bardzo ważna. Ponowimy przetarg

07.08.2018, godz.: 16:44
Benedykciński: Budowa ronda i lewoskrętu bardzo ważna. Ponowimy przetarg
Fot. GrodziskNews.pl

Grodzisk nie składa broni w sprawie przebudowy skrzyżowania ulic Nadarzyńskiej z Warszawską. Mimo że ostatni przetarg trzeba było unieważnić, to włodarze zapowiadają kolejne postępowanie. – Wiemy jak ważna jest to inwestycja, po prostu musimy ją przeprowadzić – podkreśla burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Przypomnijmy, iż w przetargu pojawiły się dwie oferty. Obie były jednak znacznie wyższe od sumy przewidywanej przez magistrat. JKM MIREX zażyczył sobie 3,86 mln zł, a MABAU blisko 3,45 mln zł, podczas gdy Grodzisk zabezpieczył na inwestycję 2,6 mln zł. Postępowanie trzeba było więc unieważnić.

Włodarzom bardzo jednak zależy na wyłonieniu wykonawcy jeszcze w tym roku. – Modyfikujemy warunki zamówienia, tak by skłonić wykonawców do składania bardziej adekwatnych cenowo ofert. Wiemy bowiem, jak ważna z komunikacyjnego punktu widzenia jest przebudowa tej krzyżówki, budowa ronda i lewoskrętu – mówi nam burmistrz Grzegorz Benedykciński. – Myślę, że we wrześniu lub już na przełomie tego i przyszłego miesiąca będziemy gotowi do ogłoszenia przetargu – dodaje.

Inwestycja zakłada poszerzenie ul. Nadarzyńskiej tak, aby można było wyznaczyć trzeci pas ruchu właśnie do skrętu w lewo. Jednak to tylko jeden z czterech etapów. Drugim zadaniem jest wykonanie ciągu pieszo-rowerowego o długości 350 metrów wzdłuż ul. Warszawskiej. Chodnik będzie z kostki brukowej natomiast ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego. Trzecie zadanie obejmuje przebudowę skrzyżowania ulic Warszawskiej, Wioślarskiej i Robotniczej. Zaprojektowano tam mini rondo z przejezdną wyspą o średnicy 10 metrów z kostki granitowej. Ostatnim etapem będzie remont ul. Warszawskiej od ul. Szczęsnej do ul. Batorego. Będzie on polegał m.in. na ułożeniu nowej nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi