15 04 2019

Będzie ścieżka rowerowa na Montwiłła

15.04.2019, godz.: 20:20
Będzie ścieżka rowerowa na Montwiłła
Fot. GrodziskNews.pl

Grodzisk jest w trakcie procedury wyboru firmy, która wykona podziemne kablowanie linii energetycznych i teletechnicznych obecnie znajdujących się na powietrzu w ciągu ul. Montwiłła. – Dzięki temu możliwa będzie budowa ścieżki rowerowej wzdłuż całej drogi – mówią urzędnicy.

Grodzisk w szerokim zakresie stawia na ścieżki rowerowe. Budowa całej sieci dróg dla cyklistów jest w dużej mierze możliwe dzięki współpracy gmin Zachodniego Mazowsza, które wspólnymi siłami pozyskują dofinansowania w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Samorządowcy mają świadomość, iż im bogatsza infrastruktura, tym łatwiej i skuteczniej będzie można realizować gospodarkę niskoemisyjną.

– U nas budowa ścieżek ogólnie rzecz biorąc nie jest prosta ponieważ mamy wąskie pasy drogowe, w których trudno zmieścić ścieżki. Dlatego będziemy sukcesywnie „chować” linie napowietrzne pod ziemią. Jesteśmy w trakcie wyłaniania wykonawcy na podziemne kablowanie linii energetycznych na Montwiłła. To skomplikowane zadanie, więc przewidujemy, że w tym roku powstanie projekt, zaś realizacja kablowania nastąpi pewnie w 2020 roku – mówi nam Urszula Chrzanowska z grodziskiego magistratu.

– Dzięki temu uwolnimy przestrzeń, która pozwoli docelowo wybudować ścieżkę rowerową wzdłuż Montwiłła. Jej budowa to prawdopodobnie też perspektywa przyszłego roku – dodaje urzędniczka.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi