08 10 2018

Będzie rozbudowa przedszkola na Kopernika

08.10.2018, godz.: 13:01
Będzie rozbudowa przedszkola na Kopernika
fot. grodzisk-oswiata.pl

Dobra wiadomość dla mieszkańców Grodziska, w szczególności osiedla Kopernika. Tamtejsze przedszkole publiczne oznaczone numerem siedem ma zostać rozbudowane. – Mamy koncepcję, wkrótce zlecimy projekt wykonawczy, a następnie zabierzemy się za rozbudowę – zapowiada burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Jego słowa są potwierdzeniem wcześniejszych informacji podanych przez Tomasza Suchożebrskiego, radnego z tego okręgu. – Dziś mogę zaprezentować państwu najważniejszy element tych starań zatytułowany Koncepcja Architektoniczna Rozbudowy Budynku Przedszkola nr 7 im. Wróbelka Elemelka oraz jego wizualizację. Przedstawia ona w części prawej dotychczasowy budynek oraz dobudowaną lewą część z dużym placem zabaw na dachu obiektu. W nowej części ma się znaleźć dodatkowe 100 miejsc dla dzieci w dużych salach, zaplecze kuchenne, pomieszczenia biurowe i szatnie. Cały budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – napisał na swoim profilu na Facebooku.

To na razie jednak wyłącznie koncepcja. Pytanie, kiedy miasto zamierza przekuć ją w konkretną inwestycję.

– Rozbudowa tego przedszkola jest bardzo realną i nieodległą perspektywą, bo potrzebujemy miejsc przedszkolnych. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku ogłosimy przetarg na projekt, a gdy dokumentacja będzie gotowa, niezwłocznie przystąpimy do rozbudowy placówki – deklaruje burmistrz Benedykciński.

fot. Facebook Tomasz Suchożebrski Radny Gminy Grodzisk Maz.

3

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi