19 03 2019

Będzie ponowne liczenie głosów na kandydatki do milanowskiej rady. Wojewoda wskazał termin

19.03.2019, godz.: 17:02
Będzie ponowne liczenie głosów na kandydatki do milanowskiej rady. Wojewoda wskazał termin
fot. GrodziskNews

Po decyzji sądu o wygaszeniu mandatu radnej Milanówka Kingi Niedźwieckiej-Reszczyk, wojewoda mazowiecki wyznaczył termin ponownego przeliczenia głosów oddanych na dwie kandydatki w okręgu nr 7. Odbędzie się 23 marca.

Podczas elekcji Obwodowa Komisja Wyborcza w Milanówku podała, że obie kandydatki zgromadziły identyczną liczbę głosów. Zarządzone w takiej sytuacji losowanie wygrała Kinga Niedźwiecka-Reszczyk i to ona została radną. Ewa Galińska wniosła jednak do sądu o ponowne ustalenie wyników wyborów w okręgu siódmym do czego sąd się przychylił.

XXIV Wydział Cywilny Sądu Okręgowego w Warszawie wykazał, że w kopercie z głosami na Ewę Galińską była inna liczba głosów niż podano w protokole komisji wyborczej. Uznał, że wobec tej nieprawidłowości należy wygasić mandat radnej Kingi Niedźwieckiej-Reszczyk i podjąć czynności wyborcze w celu ponownego przeliczenia głosów.

Dziś milanowski magistrat poinformował, iż wojewoda mazowiecki zarządził przeprowadzanie ponownego ustalenia wyników głosowania w okręgu wyborczym nr 7, które odbędzie się 23 marca. – Tym samym zarządzeniem wygasił również mandat radnej Kingi Niedźwieckiej-Reszczyk, wybranej z listy nr 24 KWW Projekt Milanówek – poinformował urząd i przypomniał podstawę prawną dla takiego rozstrzygnięcia.

– Na podstawie art. 395 oraz art. 396 § 1 i § 2 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2018 r. poz. 754, poz. 1000 i poz. 1349 oraz z 2019 r. poz. 273) w związku z postanowieniem Sądu Okręgowego w Warszawie XXIV Wydział Cywilny z dnia 24 stycznia 2019 r. sygn. akt XXIV Ns 104/18 zarządza się ponowne ustalenie wyników głosowania i wyników wyborów w okręgu wyborczym nr 7 utworzonym dla wyboru Rady Miasta Milanówka poprzez ponowne przeliczenie głosów oddanych na kandydatki na radne do Rady Miasta Milanówka Ewę Galińską i Kingę Monikę Niedźwiecką-Reszczyk – czytamy w komunikacie.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata