08 01 2018

Będzie nowe przedszkole z oddziałem żłobkowym w Podkowie

08.01.2018, godz.: 09:01
Będzie nowe przedszkole z oddziałem żłobkowym w Podkowie
Fot. arturtusinski-podkowa.pl

Podkowiańscy urzędnicy ogłosili zapytanie ofertowe na opracowanie dokumentacji projektowej budowy Przedszkola Miejskiego przy ul. Miejskiej. Planowany jest tam oddział żłobkowy.

Choć zamówienie dotyczy zaprojektowania przebudowy przedszkola, to w praktyce będzie to budowa nowej placówki. – Dotychczasowy budynek rokrocznie wymaga dużych nakładów finansowych, jest wybudowany w technologii, która nie pozwala na rozbudowę, modernizację i montaż nowoczesnych urządzeń itd. W pierwotnym założeniu był budynkiem tymczasowym. W moim przekonaniu jest to jedna z ważniejszych i potrzebnych inwestycji do zrealizowania w najbliższych latach – mówi burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński.

Zgodnie z zamówieniem projekt nowego przedszkola ma zakładać przyjęcie do 100 dzieci w wieku przedszkolnym i 15 do żłobka. Jak podają podkowiańscy urzędnicy, liczba ta została ustanowiona po analizie demograficznej, trendu z ostatnich 15 lat i prognoz na przyszłość. Zaprojektowany obiekt ma być pasywny, a projekt ma zawierać wykorzystanie dostępnych na działkach źródeł energii odnawialnej służące do wytwarzania i odzysku ciepła i chłodu oraz do produkcji energii elektrycznej o ile rozwiązania takie będą pełnić funkcję edukacyjną, poprawią efektywność energetyczną budynku, komfort jego użytkowania lub będą uzasadnione ekonomicznie. Nowy obiekt powinien mieć system nocnego przewietrzania budynku, a jego usytuowanie powinno być podporządkowane jak najlepszemu nasłonecznieniu sal dydaktycznych oraz największym zyskom energii słonecznej. Jak każdy nowoczesny obiekt powinien być również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zlecenie to obejmuje przygotowanie trzywariantowej koncepcji architektonicznej wraz z zagospodarowaniem przyległych działek.

Oferty można składać do 9 lutego, a jeżeli udałoby się wyłonić wykonawcę w tym postępowaniu, to projekt powinien być gotowy do końca czerwca.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi