15 09 2017

Będzie nowa linia łącząca Milanówek z Grodziskiem

15.09.2017, godz.: 19:21
Będzie nowa linia łącząca Milanówek z Grodziskiem
Fot. GrodziskNews.pl

Już w poniedziałek ma rozpocząć kursowanie nowa linia autobusowa kursująca między przystankami PKP w Grodzisku i Milanówku.

Wielu podróżnych narzekało na czas przejazdu autobusem ZM z Milanówka do Grodziska i odwrotnie. Dłuższy czas przejazdu często był spowodowany korkami na ul. Królewskiej, gdzie obecnie budowane jest rondo i obowiązuje ruch wahadłowy. – Mimo iż od dłuższego czasu próbuje przekonać kolejarzy, aby autobusy ZKA jeździły ul. 3 Maja i omijały roboty, to jednak na nasze prośby do tej pory nie reagowali. Ale jest szansa, że do końca września uda się ich przekonać – mówi nam burmistrz Milanówka Wiesława Kwiatkowska.

Władze miasta niezależnie od Kolei Mazowieckich zdecydowały się uruchomić dodatkową linię autobusową kursującą między przystankami PKP w Grodzisku i Milanówku. – Nasza linia będzie jeździła po północnej stronie torów żeby ominąć korki. Będzie miała jedynie stację początkową i końcową, taki ekspres, aby maksymalnie skrócić czas przejazdu. Będziemy monitorować, czy trzeba będzie coś zmodyfikować i w razie potrzeby reagować – tłumaczy burmistrz Kwiatkowska.

Autobusy linii D – bo tak została nazwana nowa linia – będą kursować od przystanku PKP Krakowska w Milanówku do PKP przy ul. Traugutta w Grodzisku. Linia ma kursować w godzinach szczytu. Pierwsze kursy już w poniedziałek. Jej rozkład jest dostępny tutaj.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi