06 12 2018

Będzie dziś strajk na CMK? Bądźmy gotowi na duże utrudnienia

06.12.2018, godz.: 10:11
Będzie dziś strajk na CMK? Bądźmy gotowi na duże utrudnienia
fot. Piotr Antos

Dziś rano media obiegła informacja, że podwykonawcy firmy Astaldi, którym PKP Polskie Linie Kolejowe zalegają z płatnościami, zablokują w geście protestu Centralną Magistralę Kolejową. Ewentualne utrudnienia mogą także ugodzić w nasz szlak podmiejski.

Jak poinformował Rynek-Kolejowy.pl, w proteście może wziąć udział nawet 29 podwykonawców remontujących linię nr 7 i kilkunastu modernizujących trasę E59. Według RMF 24 protest rozpocznie się przed południem na wysokości Pruszkowa. Przy przejeździe w Parzniewie, nieopodal nowo budowanej stacji, pojawiły się już także policja, straż miejska i straż ochrony kolei.

PKP PLK szykują się zatem na duże utrudnienia w ruchu kolejowym, które – w razie strajku – dotkną nie tylko pasażerów podróżujących z Katowic i Krakowa do stolicy, lecz także mogą istotnie wpłynąć na kursowanie pociągów podmiejskich, jeśli trzeba będzie np. skierować część ruchu dalekobieżnego na ich tory.

Jak na razie przedstawiciele PKP PLK informują, że ruch kolejowy przebiega normalnie. Protest ma się jednak rozpocząć przed południem.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi