06 09 2019

Będzie duży parking na Traugutta. Grodzisk z dofinansowaniem

06.09.2019, godz.: 09:40
Będzie duży parking na Traugutta. Grodzisk z dofinansowaniem
Fot. Pixabay.com

W rozmowie z nami burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński wyjawił świeżutką informację o uzyskaniu przez miasto dotacji w kwocie 2,7 mln zł. Dzięki tym pieniądzom powstanie wielofunkcyjny parking przy ul. Traugutta.

Dlaczego wielofunkcyjny? Prócz miejsc parkingowych dla 60 aut, w obrębie placu znajdą się także parking na około 50 rowerów i stacja wypożyczania jednośladów działająca w ramach Grodziskiego Roweru Miejskiego.

Co ciekawe, na obiekcie ma również zostać zainstalowana stacja ładowania rowerów elektrycznych, a to oznacza, że Grodzisk zamierza wprowadzić terminale z tego rodzaju jednośladami. Jako pierwsi pisaliśmy o tym już w kwietniu. Burmistrz Benedykciński mówił wówczas tak: – Rozważamy możliwość wprowadzenia do przestrzeni publicznej rowerów elektrycznych. Dobrej klasy sprzęt o zasięgu 25 kilometrów to koszt rzędu tysiąca złotych. Przesiedliby się na nie pracownicy służb miejskich pracujących w terenie, a ponadto takie jednoślady mogliby wypożyczać mieszkańcy na stacjach Grodziskiego Roweru Miejskiego – wyjaśniał burmistrz.

A dziś… – Chcemy wprowadzić rowery elektryczne, będziemy w związku z tym przygotowywać się do przetargu. W tym momencie nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć, kiedy to nastąpi. Ale wprowadzimy takie rozwiązanie i zobaczymy, jak zostanie przyjęte wśród mieszkańców – mówi nam Benedykciński.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata