12 07 2018

Będzie dodatkowe oświetlenie i monitoring w Parku Miejskim

12.07.2018, godz.: 14:40
Będzie dodatkowe oświetlenie i monitoring w Parku Miejskim
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Kosztem 470 tysięcy złotych w Podkowaińskim Parku Miejskim rozbudowana zostanie sieć oświetlenia i monitoringu, którą docelowo obsługiwać ma nowoczesna instalacja światłowodowa. Inwestycja ma być gotowa do końca listopada tego roku.

Informację o pozytywnym rozstrzygnięciu przetargu na to zadanie przekazał niedawno Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. – Udało się zakończyć pomyślnie przetarg na budowę kablowej instalacji oświetlenia, światłowodu, monitoringu na terenie Parku Miejskiego. Przy okazji zostanie również skablowana linia napowietrznego niskiego napięcia. A to oznacza, że do końca listopada 2018r. na terenie parku, wzdłuż zaprojektowanych alejek, dookoła stawu oraz przy Pałacyku i łące zostaną postawione nowe dekoracyjne lampy w ilości 37 sztuk, z czego część jest podwójna – poinformował na swoim blogu.

Zaznaczył, że inwestycja znacząco popraw komfort i bezpieczeństwo korzystania z parku. – Dzisiaj w parku poza wjazdem i częścią pałacykową panują egipskie ciemności, co nie sprzyja poczuciu bezpieczeństwa. W celu znacznej poprawy przytoczonego już bezpieczeństwa jest budowa nowego, kompletnego systemu monitoringu, zapewniającego możliwość nieprzerwanej obserwacji newralgicznych punków w określonych obszarach parku, wraz z automatyczną rejestracją obrazu. Zaprojektowany system pozwala na praktycznie nieograniczoną swobodę ewentualnej rozbudowy – podkreślił  Tusiński.

Termin zakończenia inwestycji określono na koniec listopada, zaś jej koszt to 470 tys. zł.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi