28 12 2017

Będzie bezpieczniej na pasach przy szkole

28.12.2017, godz.: 12:56
Będzie bezpieczniej na pasach przy szkole
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Przy podkowiańskiej szkole samorządowej na ulicy Jana Pawła II drogowcy zainstalowali radar połączony z sygnalizacją świetlną. Takie rozwiązanie skłoni kierowców do zdjęcia nogi z gazu przed przejściem dla pieszych.

O montażu urządzeń uspokajających ruch napisał na swoim blogu burmistrz Artur Tusiński. – Inteligentna sygnalizacja działa na zasadzie wywoływania zielonego światła przez pieszych (poprzez naciskanie przycisku) oraz wywoływania czerwonego światła dla samochodów, kiedy radar wychwyci jadący z którejś ze stron pojazd z prędkością powyżej dopuszczalnych w tym miejscu 50 km/h. Zmiana nastąpiła w związku z prowadzonymi od kilku miesięcy rozmowami z Powiatowym Zarządem Dróg  w sprawie budowy „zmiany świateł”  przy szkole ze względu na poprawę bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzących tam dzieci. Kierowcy jadący zgodnie z przepisami są nagradzani zielonym światłem, a piraci drogowi muszą zatrzymać się przed przejściem dla pieszych – podaje podkowiański włodarz. – Czasem postój trwa sekundę-dwie, a czasem, hamując przed sygnalizatorem zmieniającym się z zielonego na czerwony, nie musimy nawet stawać, bo znów zapala się zielone światło – wyjaśnia.

To nie koniec pozytywnych informacji drogowych dla podkowian. – Została w końcu zaprojektowana budowa chodnika i przejście dla pieszych przy ul. Brwinowskiej  na wysokości ul. Orlej [zdjęcie poniżej – przyp. red.] (ulica powiatowa). Dzisiaj przejście prowadzi do rowu. Po akceptacji rozwiązań przez podkowiański urząd jeszcze w czerwcu, projekt został  uzgodniony i czeka na realizację. Wartość kosztorysowa 100.000 zł. Co prawda inwestycja nie znalazła się w projekcje budżetu Starostwa Powiatowego na rok 2018, ale miejmy nadzieję, że w ciągu roku dojdziemy  do porozumienia ze starostą M. Wieżbickim  i w tym zakresie – poinformował burmistrz Artur Tusiński.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi