21 07 2018

Będą dodatkowe parkometry w grodziskiej SPP

21.07.2018, godz.: 18:52
Będą dodatkowe parkometry w grodziskiej SPP
fot. Pixabay

W grodziskiej strefie płatnego parkowania (SPP) do końca roku zajdą widoczne zmiany. Pojawi się w niej bowiem kilkanaście nowych parkomatów, a kilka obecnie działających przejdzie modernizację.

Przypomnijmy, że SPP w centrum Grodziska rada miejska ustanowiła w czerwcu 2016 roku. Tym samym mieszkańcy płacą za postój na obszarze obejmującym ulice 1 Maja, Bartniaka, Kierlańczyków, J. Kilińskiego, Sienkiewicza, plac Króla Zygmunta Starego, Obrońców Getta, Żwirki i Wigury oraz Konspiracji. Opłaty pobierane są w dni powszednie w godzinach od 6.00 do 18.00, a a kierowcy uiszczają je w specjalnie ustawionych parkomatach.

Zgodnie z ogłoszonym niedawno przetargiem w SPP pojawi się 11 nowych urządzeń, a cztery zostaną zmodernizowane. W ramach zadania wykonawca zainstaluje i zaprogramuje parkometry. Uruchomi w nich centralną bazę danych, a jako dostawca urządzeń będzie odpowiadał za ich serwisowanie, obsługę i utrzymanie.

Wszystkie parkometry mają zostać zainstalowane do końca tego roku.

1

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi