21 07 2018

Będą dodatkowe parkometry w grodziskiej SPP

21.07.2018, godz.: 18:52
Będą dodatkowe parkometry w grodziskiej SPP
fot. Pixabay

W grodziskiej strefie płatnego parkowania (SPP) do końca roku zajdą widoczne zmiany. Pojawi się w niej bowiem kilkanaście nowych parkomatów, a kilka obecnie działających przejdzie modernizację.

Przypomnijmy, że SPP w centrum Grodziska rada miejska ustanowiła w czerwcu 2016 roku. Tym samym mieszkańcy płacą za postój na obszarze obejmującym ulice 1 Maja, Bartniaka, Kierlańczyków, J. Kilińskiego, Sienkiewicza, plac Króla Zygmunta Starego, Obrońców Getta, Żwirki i Wigury oraz Konspiracji. Opłaty pobierane są w dni powszednie w godzinach od 6.00 do 18.00, a a kierowcy uiszczają je w specjalnie ustawionych parkomatach.

Zgodnie z ogłoszonym niedawno przetargiem w SPP pojawi się 11 nowych urządzeń, a cztery zostaną zmodernizowane. W ramach zadania wykonawca zainstaluje i zaprogramuje parkometry. Uruchomi w nich centralną bazę danych, a jako dostawca urządzeń będzie odpowiadał za ich serwisowanie, obsługę i utrzymanie.

Wszystkie parkometry mają zostać zainstalowane do końca tego roku.

1

Dodaj Komentarz

  • Mariox19

    Żeby jeszcze obecne miejsca, na których obowiązują parkometry, były kontrolowane (Rzetelnie) przez straż miejską. Na kilkadziesiąt samochodów tylko nieliczne mają wykupione bilety, a pozostałe nawet jeśli mają specjalne karty do parkowania to nie zamieszczają ich za szybą. Tym samym rotacja miejsc postojowych jest ŻADNA!

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi