26 09 2018

Baranów z dofinansowaniem na rozbudowę szkoły

26.09.2018, godz.: 09:32
Baranów z dofinansowaniem na rozbudowę szkoły
Fot. mazowieckie.pl

Wójt gminy Baranów Andrzej Kolek i wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera podpisali umowę na dofinansowanie nadbudowy i rozbudowy Szkoły Podstawowej w Bożej Woli.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy, że gmina Baranów wybrała wykonawcę tego zadania. Chętna do realizacji była tylko jedna firma, ale jej oferta była do zaakceptowania przez urzędników – gmina zamierzała wydać na ten cel 2,89 mln zł, a propozycja firmy Renal-Bud opiewała na blisko 2,98 mln zł.

Jednak jak się okazuje, Baranów nie będzie musiał sam finansować tego zadania. Gmina otrzymała bowiem dofinansowanie z budżetu państwa. W poniedziałek wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera i wójt gminy Baranów Andrzej Kolek podpisali umowę 1,05 mln zł dofinansowania tej inwestycji. Pokryje ona ponad 30 proc. kosztów.

Przypomnijmy, że w ramach zadania budynek szkoły zostanie nadbudowany o jedną kondygnację. Będzie to II piętro przeznaczone na sale lekcyjne i pracownie dla dzieci starszych (klasy VII–VIII). Przy obecnej bibliotece zostanie zaś dobudowana druga sala przeznaczona na bibliotekę. Nad całą biblioteką zostanie nadbudowane pomieszczenie przeznaczone na pokój nauczycielski z zapleczem. Ze względu na dostosowanie budynku do aktualnych przepisów przeciwpożarowych zaprojektowano dobudowę nowej klatki schodowej.

Całe zadanie ma zostać zrealizowane do 15 sierpnia 2019 r., natomiast urząd podkreślił, że chce, aby do końca tego roku zostało wykonanych 70 proc. prac.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi