20 09 2018

Baranów chce rozmawiać z premierem

20.09.2018, godz.: 11:12
Baranów chce rozmawiać z premierem
Fot. Wikipedia/Olaf Osinsky

Gmina Baranów wystosowała pismo do Prezesa Rady Ministrów, w którym zaprasza go na spotkanie. Ma ono dotyczyć Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego na terenie gminy Baranów budzi bardzo wiele emocji nie tylko w Baranowie, ale i sąsiednich gminach. Rada Gminy Baranów w ostatnim czasie negatywnie zaopiniowała projekt Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego oraz Plan Zagospodarowania Przestrzennego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Ośrodka Wojewódzkiego Warszawy. Urzędnicy zawnioskowali o usunięcie zapisów dotyczących budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Z kolei w Urząd Gminy Jaktorów mocno zachęcał mieszkańców do jak największej aktywności w sprawie składania wniosków do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni, aby wyrazić sprzeciw wobec budowy nowych linii kolejowych w gminie związanych z budową CPK.

W Baranowie odbyło się już kilka spotkań mieszkańców z przedstawicielami rządu, którzy starali się tłumaczyć czym będzie skutkowało powstanie CPK. Teraz władze gminy chciałyby, aby do Baranowa przyjechał premier Mateusz Morawiecki i spotkał się z mieszkańcami. Urzędnicy wystosowali już stosowne zaproszenie. – „W imieniu samorządu Gminy Baranów mamy przyjemność zaprosić Pana na spotkanie z mieszkańcami naszej gminy. Obecność Pana Premiera i bezpośrednia rozmowa pozwoli wyjaśnić wiele wątpliwości związanych z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego – największej inwestycji naszych czasów. Zdając sobie sprawę z ograniczonych możliwości czasowych Pana Premiera, prosimy o wyznaczenie terminu spotkania” – czytamy w piśmie do Prezesa Rady Ministrów.

Czy Mateusz Morawiecki przyjmie zaproszenie? Dowiemy się już wkrótce.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi