11 07 2018

Bakterie coli w jaktorowskiej kranówce. „Nie ma zagrożenia dla mieszkańców”

11.07.2018, godz.: 13:01
Bakterie coli w jaktorowskiej kranówce. „Nie ma zagrożenia dla mieszkańców”
fot. Pixabay

Nie tylko w żabiowolskiej gminie mają bakteriologiczne problemy z wodą. Okazuje się, że ostatnio także w jaktorowskiej wodzie stwierdzono przekroczoną normę zawartości bakterii z grupy coli. Próbki bada sanepid, a jaktorowski magistrat zapewnia, że sytuacja nie jest groźna dla mieszkańców, ponieważ kranówka do nich z innego ujęcia.

Z opublikowanego wczoraj popołudniu komunikatu wynika, że w wodzie ze stacji uzdatniania w Kozerach Nowych wykryto bakterie z grupy coli oraz enterokoki. 9 lipca powiatowy inspektor sanitarny wydał decyzję o braku przydatności tej wody do spożycia.

W następstwie tej decyzji Jaktorów wyłączył z użytkowania SUW w Kozerach Nowych i podjął decyzję o pompowaniu wody do mieszkańców z innego źródła. – Do czasu przeprowadzenia badań próbek wody przez sanepid i uzyskania opinii, że woda z zamkniętego SUW-u jest bezpieczna, wodę będzie mieszkańcom dostarczać Stacja Uzdatniania Wody w Bieganowie – mówi nam Maciej Śliwerski, wójt Jaktorowa.

Jak długo potrwa ta sytuacja? – Myślę, że w ciągu kilku dni powinniśmy otrzymać stosowną decyzję. Jednocześnie zapewniam, że nie ma żadnego zagrożenia dla mieszkańców korzystających z płynącej do nich wody kranowej – zaznacza wójt.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi