13 03 2018

„Bagnisty” problem w Milanówku. Sami zobaczcie…

13.03.2018, godz.: 13:10
„Bagnisty” problem w Milanówku. Sami zobaczcie…
fot. Czytelnik Jacek

Po fali mrozów, w ostatnich dniach przyszło raptowne ocieplenie. Momentalnie i aż za bardzo widać to na gminnych drogach, które w wielu przypadkach przypominają bagna. Na taki stan rzeczy skarżą się mieszkańcy Milanówka i na potwierdzenie swoich nadsyłają do nas zdjęcia…

W sprawie ulic, które długimi fragmentami zdają się niemożliwe do przebycia napisał do nas pan Jacek. – Wiele dróg w naszym mieście jest nieprzejezdnych oraz niebezpiecznych. Stan nawierzchni jest tragiczny – wszechobecne błoto i dziury. Od wielu lat niezależnie od pory roku, przy niewielkiej ilości wody nasze ulice zamieniają się w bagno. Obecna pani burmistrz obiecywała remonty dróg i utwardzenie nawierzchni. Kadencja zbliża się do końca, dróg nadal nie ma a pani burmistrz oszukuje nas i mami obietnicami. Nie zwracałbym się do państwa z tym tematem gdyby nie poczucie bezsilności – mieszkańcy Milanówka jedyną nadzieje widzą w mediach. Mamy wrażenie że drogi przy których domy mają radni miasta oraz inni prominentni obywatele naszego miasta są remontowane (nawet wielokrotnie – przykład ulica Ludna) zamiast tych które tego potrzebują – mówi czytelnik.

– Sam mieszkam przy ulicy Kochanowskiego która zamieniła się w ruchome piaski wciągające pieszych i samochody. Od paru dni codziennie samochody są wyciągane z błota w wielkich trudach – czasem interweniuje straż miejska i OSP. Dzieje się to okresowo w ciągu roku – nasze samochody się niszczą i nikt nie zwraca nam pieniędzy za ich naprawy. Boimy się że pani burmistrz nic nie zrobi gdyż kończy się jej kadencja i ma małe szanse na reelekcję. Boimy się że nowy burmistrz będzie postępował tak samo. Ile lat mamy jeszcze cierpieć i płacić podatki pomimo tego że władze miasta kompletnie nas ignorują i mają gdzieś nasze podstawowe potrzeby. Jest wiele takich ulic w Milanówku np. Kochanowskiego, Spacerowa, Dzierżanowskiego, Szczepkowskiego, Turczynek, Macierzanki – dodaje pan Jacek.

O odniesienie się do tych słów poprosiliśmy burmistrz Milanówka. – Niestety, mamy ten sam problem każdej wiosny, kiedy po silnym mrozie przyjdzie nagłe ocieplenie i nie jest łatwo się z nim uporać, bo to wynik wielu lat zaniedbań w sprawach drogowych w Milanówku. Nie zapomniała o obietnicy sukcesywnego utwardzania i remontowania dróg, ale najpierw w trzeba było wykonać dużą pracę, aby zinwentaryzować. Samych tylko dróg gruntowych mamy w Milanówku ponad 160, nie licząc krótkich odnóg przy których także mieszkają ludzie – mówi nam Wiesława Kwiatkowska.

– Z drogami chcemy robić i sukcesywnie robimy porządek w takiej skali, na jaką pozwalał nam dotychczasowy stan prawny i dokumentacyjny. Teraz mając skatalogowane i szczegółowo scharakteryzowane wszystkie drogi będziemy działać, dalej ale niestety będzie to proces długotrwały i bardzo kosztowny. W cztery lata nie da się nadrobić wieloletnich niedociągnięć – dodaje gospodyni Milanówka.

Kwiatkowska odniosła się też do sprawy ul. Kochanowskiego wymienionej przez czytelnika. Na modernizację drogi ogłoszono bowiem kolejny przetarg i teraz urzędnicy czekają na pozytywne rozstrzygnięcie. – Wpłynęły pytania co do szczegółów zamówienia. Mamy więc podstawy by sądzić, że firmy złożą oferty możliwe przez nas do przyjęcia – podsumowuje burmistrz Milanówka.

Tymczasem zamieszczamy kilka zdjęć nadesłanych przez czytelnika.

fot. Czytelnik Jacek

4

Dodaj Komentarz

 • parck

  Niczym się to nie różni od „wiochy gdzie przyszłość jest dziś”. Widać Milanówek bierze przykład z „ciecia” gminy Grodzisk Maz.

 • parck

  P.S. Zapraszam poglądowo na ulice Drozda, w miejscowości Szczęsne, aby zobaczyć „przyszłość”

 • Maciej Dziekan

  Ha ha ha….
  Miasto ogród.

 • Łąkowa

  Fatalna infrastruktura od lat godzi w wizerunek Milanówka, to po prostu wstyd dla władz miasta ogrodu, że w Grodzisku wygląda to o dwa nieba lepiej. To naprawdę nie wyprawa w kosmos żeby mieć dobre drogi. Np. taką betonówkę kładzie się raz, jest jasna, stosunkowo tańsza a służy latami.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi