16 09 2019

Badania archeologiczne na ul. Obrońców Getta

16.09.2019, godz.: 17:03
Badania archeologiczne na ul. Obrońców Getta
fot. Czytelnik Paweł

Od zeszłego tygodnia przy ul. Obrońców Getta w Grodzisku trwają badanie archeologiczne terenu, na którym w czasie drugiej wojny światowej znajdowało się getto żydowskie. Media społecznościowe obiegła informacja o „ciekawych znaleziskach”. Postanowiliśmy sprawdzić te doniesienia.

Badania arecheologiczne terenu na placu przy Obrońców Getta zleciła firma deweloperska, który zamierza tam wybudować bloki mieszkalne. Wykopaliska prowadzone są od środy, a z informacji pojawiających się w mediach społecznościowych wynikało, że odkryto podpiwniczenia niegdysiejszych budynków w obrębie dawnego getta.

Postanowiliśmy zapytać o to specjalistów. – Rzeczywiście, od środy trwają badania archeologiczne na terenie dawnego getta żydowskiego. Archeolodzy nie natrafili jak na razie na żadne istotne elementy, jedynie na kostne szczątki zwierząt – mówi nam Łukasz Nowacki, specjalista do spraw historii miasta w Grodzisku.

fot. Czytelnik Paweł
0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata