24 08 2016

Awans do Ligi Mistrzów przyspieszy budowę akademii Legii w Książenicach?

24.08.2016, godz.: 15:02
Awans do Ligi Mistrzów przyspieszy budowę akademii Legii w Książenicach?
fot. Pixabay

W lutym włodarze Legii Warszawa podpisali z grodziską gminą porozumienie w sprawie budowy nowoczesnej  akademii piłkarskiej klubu w Książenicach.  Dziś głośno mówią, iż znaczna – jak na polskie warunki – premia za awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów pozwoli na przyspieszenie prace przy „wznoszeniu” akademii.

Chodzi o budowę Kompleksu Badawczo–Rozwojowego wraz z Ośrodkiem Treningowo–Szkolnym. Obiekty warszawskiej Legii mają stanąć, lecz w Książenicach. Stosowną uchwałę w tej sprawie przyjęła najpierw grodziska rada miejska. Konieczna była bowiem zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni, która pozwoliła władzom Legii na zakup odpowiedniej działki w Urszulinie.

W rozmowie, która ukazała się dziś w portalu internetowym „Przeglądu Sportowego” większościowy udziałowiec Legii – Dariusz Mioduski przyznał, że klub ma uzgodnione kwestie gruntów, zezwoleń oraz procesy finansowania inwestycji, dla której przygotowano szczegółowy harmonogram. Mioduski zaznaczył, że ze względu na wielkość zadania nie może ono zostać wykonane szybko, ale „ewentualne pieniądze z Ligi Mistrzów pozwolą przyspieszyć prace”. Jest to kwestia dwóch najbliższych lat, zaś realnym terminem oddania akademii piłkarskiej  do użytku jest według niego 2018 rok.

Dodajmy zatem, że Legia Warszawa za awans do fazy grupowej LM zainkasuje 14 mln euro. 2 mln za przejście kwalifikacji oraz 12 mln za udział w rozgrywkach grupowych.

W skład Kompleksu Badawczo-Rozwojowego wraz z Ośrodkiem Treningowo-Szkolnym wejdą m.in. ogólnodostępna infrastruktura rekreacyjno-sportowa i centrum badawczo-rozwojowe. Ponadto pojawi się niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego z internatem oraz bazą niezbędną do prowadzenia szkolenia młodych sportowców, przede wszystkim piłkarzy. Nie zabraknie też nowoczesnego zaplecza treningowego pierwszej drużyny mistrza Polski.

1

Dodaj Komentarz

  • Emil

    Piszcie proszę o Akademii Legii w Urszulinie a nie w Książenicach. To sztuczne pompowanie promocji tej wsi.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi