18 05 2017

Atrakcyjna nagroda dla uczestników Podkowiańskiej Dychy. Zapisz się!

18.05.2017, godz.: 12:56
Atrakcyjna nagroda dla uczestników Podkowiańskiej Dychy. Zapisz się!
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Miłośnicy biegania i zdrowego trybu życia powinni zarezerwować sobie 28 maja. Tego dnia odbędzie się już piąta edycja Podkowiańskiej Dychy. Chętni do wystartowania, na którymś z zaplanowanych dystansów, wciąż mogą dopisać się do listy startowej. A jest o co walczyć, bowiem burmistrz ufundował nagrodę specjalną – rower wysokiej klasy.

Impreza organizowana w maju przez Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe staje się powoli tradycją.  Trasa biegu głównego (10 km) prowadziła będzie ulicami miasta ogrodu (głównie po asfalcie) oraz po terenie Lasu Młochowskiego. Tam trasa będzie wyznaczona po drogach i duktach leśnych i po drogach utwardzanych. Nie zabraknie również biegów dla dzieci i młodzieży na dystansach 400 metrów i 800 metrów. Te z kolei zostaną rozegrane w okolicy Parku Miejskiego i ulicy Lilpopa.

Ważnym elementem sportowej rywalizacji, podobnie jak przed rokiem, będzie „Bieg bez barier” na 3 km. Przeznaczony będzie dla osób zarówno o ograniczonej mobilności, jak i tych w pełni sprawnych, które na co dzień nie praktykują aktywności fizycznej. Na tym samym dystansie odbędą się również zawody Nordic Walking.

– W tym roku z okazji jubileuszowej edycji będzie atrakcyjna nagroda główna burmistrza.  A jest nią Rower Cube Analog, który potrafi podobno wszystko. Nie trzeba być najszybszym, wystarczy wziąć udział w biegu i mieć trochę szczęścia. Kto jeszcze się nie zapisał, ten ma jeszcze szansę. Są jeszcze miejsca na listach startowych. Zapisy przez stronę organizatora www.ptb-podkowa.pl trwają do dnia 23 maja – zachęca do udziału Artur Tusiński, burmistrz Podkowy.

– W miasteczku biegowym będzie jak zwykle wiele aktywności sportowych dla dzieci: jazda konna, łucznictwo, tenis oraz animacje sportowe prowadzone przez naszych partnerów i organizacje pozarządowe z Podkowy Leśnej. Nie zabraknie konsultacji dla biegaczy prowadzonych przez specjalistów odnowy biologicznej i fizjoterapii oraz trenerów biegowych. Będziemy gościć po raz drugi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Milanówku prowadzone przez wolontariuszy Fundacji im. 120-lecia TOZ w Polsce. Mamy nadzieję, że bezdomne psy i koty znajdą nowe przyjazne domy – opowiada podkowiański włodarz.

Program imprezy znajduje się tutaj, natomiast, aby się zapisać do rywalizacji należy kliknąć tutaj.

Patronem medialnym imprezy jest portal GrodziskNews.pl

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi