13 06 2019

Alert RCB: Gwałtowne burze z gradem i silny wiatr

13.06.2019, godz.: 14:23
Alert RCB: Gwałtowne burze z gradem i silny wiatr
fot. Pixabay

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wysłało dziś SMS-owy alert bezpieczeństwa do mieszkańców 12 województw. Ostrzeżenie dotyczy zapowiadanych na dziś nawałnic. Lepiej wziąć je na poważnie!

– Po południu i w nocy (13 czerwca) silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami, jeśli możesz zostań w domu – SMS o takiej treści otrzymało dziś wielu Polaków.

Meteorolodzy przewidują, że prawdopodobieństwo wystąpienia takich zjawisk, m.in. na Mazowszu wynosi od 80 do 85 procent.

– Intensywne burze, miejscami z gradem oraz towarzyszący im wiatr, w porywach do 110-115 km/h – z takim scenariuszem, wg prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, możemy mieć do czynienia we wschodniej połowie kraju. Niebezpieczne zjawiska są przewidywane w pasie od północno-wschodnich, wschodnich, centralnych do południowo-wschodnich województw. W związku z tym, że prawdopodobieństwo ich wystąpienia IMGW ocenił wysoko – 80-85%, dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa uruchomił Alert RCB – podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi