18 01 2018

Alert IMGW. W regionie może silnie wiać

18.01.2018, godz.: 13:33
Alert IMGW. W regionie może silnie wiać
fot. Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru na Mazowszu. Silnie wiać ma także w naszym regionie, co w połączeniu z opadami śniegu może skutkować zawiejami i zamieciami.

Ostrzeżenie obowiązuje od dziś od godz. 16.00 do jutra (19 stycznia) do godz. 12.00. – Prognozuje się wystąpienie umiarkowanego i dość silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami do 50 km/h na północy i do 90 km/h na południu województwa. Wiatr z południa i południowego zachodu, w strefach opadów śniegu może powodować zawieje i zamiecie śnieżne – czytamy w komunikacie wydanym przez synoptyków IMGW.

Prawdopodobieństwo wystąpienia silnego wiatru jest wysokie – wynosi 80 procent.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi