12 02 2018

Aktywny Grodzisk dla Kacperka

12.02.2018, godz.: 13:17
Aktywny Grodzisk dla Kacperka
fot. Mat. organizatora

Mały Kacper oraz jego rodzina toczą nierówną walkę z opryszczkowym zapaleniem mózgu, które nie daje chłopcu szans na normalne życie. Nie poddają się jednak, lecz potrzebują naszego wsparcia. Przyjdź na charytatywny dzień sportu w Grodzisku – aktywnie spędzisz czas i spełnisz dobry uczynek.

Kacperek Sosnowski przyszedł na świat jako zupełnie zdrowy chłopczyk. I nikt nawet w najczarniejszych koszmarach nie wyobrażał sobie, że kilka dni po jego pierwszych urodzinach, w lipcu 2014 roku, bardzo szczęśliwe życie rodziny Sosnowskich legnie w gruzach. Chłopiec nagle zachorował na opryszczkowe zapalenie mózgu które doprowadziło do nieodwracalnych uszkodzeń układu nerwowego, które przyniosły padaczki lekoopornej, zaburzeń wzroku i czterokończynowego niedowładu piramidowego.

Kilka miesięcy później choroba zdała kolejne ciosy. Chłopczyk przestał widzieć (ślepota korowa), a jego odporność była niemal zerowa. Obecnie Kacperek nie siedzi, nie chodzi i nie widzi.

Cały czas przechodzi jednak regularną rehabilitację, do tego leki i sprzęt, który jest mu potrzebny do właściwego funkcjonowania – wszystko to generuje duże koszty. Rodzina Kacperka twardo stawia jednak czoła surowej rzeczywistości i walczy o zdrowie chłopca.

Pod względem finansowym rodzinie jest jednak bardzo trudno toczyć tę walkę. Stąd pomysł organizacji imprezy charytatywnej. Odbędzie się ona 17 lutego o godz.16.00 w hali przy ul. Westfala 3a. Będzie to wydarzenie utrzymane w konwencji taneczno-sportowej.

Na otwarcie: pokaz formacji tanecznej ze Studia MM. Następnie odbędzie się zumba dla najmłodszych, maraton zumby dla dorosłych prowadzonych przez instruktorów ze Strefy Fit, profesjonalne pokazy tańca nowoczesnego i akrobatycznego, nie zabraknie też pokazów karate w wykonaniu UKS Budo Grodzisk Mazowiecki.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi