22 04 2018

Aktywnie i rodzinnie w Książenicach

22.04.2018, godz.: 16:13
Aktywnie i rodzinnie w Książenicach

Sezon letni w Książenicach zapowiada się naprawdę aktywnie. Najbliższe miesiące będą wypełnione atrakcjami – zaczniemy i zakończymy na sportowo – urodzinami Strefy Ruchu Książenice i kolejną edycją Biegam Bo Lubię w Książenicach. Pomiędzy nimi – Piknik Ekologiczny i Wakacyjne Kino na Leżakach.

Drugie Urodziny strefy Ruchu Książenice
Już 21 i 22 kwietnia Strefa Ruchu w Książenicach obchodzi urodziny. Szykuje się świętowanie na sportowo, a w nim między innymi: zajęcia pokazowe dla dzieci z tenisa i badmintona, Książenice Yonex Cup (turniej tenisa i badmintona), darmowe warsztaty fitness, Strefa Bodybuilding CUP (pokaz sylwetek fitness w kilku kategoriach) oraz mnóstwo niespodzianek. Nie zabraknie też urodzinowego tortu! Szczegóły: https://www.facebook.com/StrefaRuchuKsiazenice/.

Piknik Ekologiczny
12 maja z okazji Dnia Ziemi odbędzie się kolejna edycja Pikniku Ekologicznego. Do Książenic przyjeżdżają wystawcy z całej Polski oferując sadzonki roślin, żywność ekologiczną i rękodzieło. Ponadto w trakcie obchodów Dnia Ziemi będzie można wymienić elektroodpady, baterie i makulaturę na świeże zioła lub rośliny (zasady wymiany znajdziesz tutaj). Podczas wydarzenia na pewno nie zabraknie licznych atrakcji dla odwiedzających – m.in. koncerty i warsztaty dla dzieci, dmuchańce. Niespodzianki już szykują między innymi Centrum Kultury, Leroy Merlin oraz Fundacja Miasto – Ogród Książenice. Swoją obecność zapowiedziała Dziupla Tropicieli Przygód, która poprowadzi grę terenową pt.”Kto pokona Maszkarona – przygody wojów i potworów”. Tradycyjnie odbędzie się też pokaz żaglówek i koncert szantowy. Dodatkowo tak jak w poprzednich latach będzie miał miejsce konkurs „Ze starego coś nowego”. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie z czegoś co wydaje się już bezużyteczne zupełnie nowego, funkcjonalnego przedmiotu. Organizatorzy czekają na prace do 7 maja. Szczegóły: https://www.facebook.com/Piknikksiazenice/

Kino Letnie na Leżakach
Letnie wieczory miło jest spędzić na świeżym powietrzu. Dlatego tak jak rok temu Osiedle Książenice zaprasza na Wakacyjne Kino Letnie na leżakach.  Pyszne przekąski i zimne napoje do filmu zapewni kawiarnia Strefa Ruchu. A dokładny program, repertuar oraz daty pojawią się już wkrótce na stronie www.ksiazenice.info.

Biegam Bo Lubię w Książenicach
„Biegam, bo lubię” to cykliczna impreza biegowa z 6-letnią już tradycją. Tegoroczna edycja, organizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji Strefa Ruchu na Osiedlu Książenice, będzie miała miejsce 16 września. Wydarzenie skupia się wokół dwóch biegów – dużego, na dystansie 5 km oraz krótszego, charytatywnego – by umożliwić start jak największej ilości osób. Jak co roku, pozyskane środki zostaną przekazane potrzebującemu wsparcia, niepełnosprawnemu dziecku z Książenic. Impreza cieszy się bardzo dużą frekwencją, sięgającą tysiąca uczestników, a promocja zdrowego stylu życia i ruchu na świeżym powietrzu od lat wzbudza ogromną sympatię mieszkańców i gości. Więcej szczegółów wkrótce na stronie http://strefaruchuksiazenice.pl/  

Warto już teraz zapisać sobie powyższe daty w kalendarzu i razem z Książenicami aktywnie spędzić letni czas!

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi