14 08 2019

Akcesoria i sprzęt do sytuacji awaryjnych

14.08.2019, godz.: 16:45
Akcesoria i sprzęt do sytuacji awaryjnych

Istnieje wiele sytuacji na drodze, które wymagają obecności określonych akcesoriów w aucie. Sytuacje te mogą być spowodowane wypadkami drogowymi lub awariami pojazdów.

Akcesoria i sprzęt wymagane w sytuacjach awaryjnych, które znajdziesz w naszym sklepie, obejmują następujące kategorie:

– Samochodowe apteczki pierwszej pomocy. Obecność tych produktów jest obowiązkowa. Ich zawartość może różnić się w zależności od kraju, jednak w większość obejmują one sprzęt medyczny, taki jak materiały opatrunkowe, różnego rodzaju leki, opaski uciskowe, chusteczki odkażające, itp. Które mogą przydać się przy udzielaniu pierwszej pomocy w przypadku urazów.

Młotki awaryjne. Te narzędzia pomagają zbić szybę samochodu, jeśli pasażer lub kierowca nie mogą wydostać się z powodu uszkodzonego zamka drzwi lub jeśli są nieprzytomni. Pamiętaj, że większości przednich szyb nie można wybić z pomocą młotka, ponieważ są wykonane z potrójnego, wielowarstwowego szkła.

– Gaśnice. W przypadku pożaru wewnątrz lub na zewnątrz pojazdu, sprzęt ten będzie niezbędny w celu ugaszeniu płomieni. Istnieją różne rodzaje gaśnic, ale zazwyczaj w samochodach stosowane są gaśnice CO2 wypełnione proszkiem. Gaśnice samochodowe powinny być oznaczone jako BC lub ABC i przeznaczone do gaszenia płomieni tej klasy. Akcesoria te różnią się pojemnością zbiornika i mogą być wyposażone w zaciski do mocowania.

–Kamizelki bezpieczeństwa. Są to lekkie kamizelki, zazwyczaj wykonane z fluorescencyjnego materiału syntetycznego, z odblaskowymi paskami. Zapewniają wysoką widoczność w warunkach kiepskiej widoczności.

– Latarki. Są to światła ostrzegawcze, które można ustawić na ziemi w pobliżu samochodu, jeśli światła są uszkodzone, w celu dodatkowego oznaczenia wypadku drogowego lub niebezpiecznego miejsca i ostrzeżenia użytkowników drogi o unieruchomionym pojeździe na ich drodze. Zazwyczaj, tego typu pojazdy mają kilka trybów oświetlenia, w tym miganie.

– Trójkąty ostrzegawcze. Trójkąt ostrzegawczy to plastikowo-metalowy znak wysoki na 18” cali, z odblaskową powłoką. Zazwyczaj, posiada podstawkę i jest wypełniony pomarańczowym winylowym materiałem. Trójkąty są zazwyczaj stosowane w tym samym calu co latarki; z tą różnicą, że nie emitują światła, tylko je odbijają

Artykuł został dostarczony przez www.CzesciAuto24.pl

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579419732000)