15 12 2017

7 mln zł dotacji na parkingi w Jaktorowie

15.12.2017, godz.: 09:49
7 mln zł dotacji na parkingi w Jaktorowie
Fot. Pixabay

Jaktorowska gmina otrzyma 7 mln zł dotacji na budowę parkingów w rejonie dworca PKP. Dofinansowanie pokryje około 80 proc. kosztów.

Inwestycja borykała się ze sporymi problemami. Gmina zamierzała równolegle wybudować parkingi przy PKP zarówno w Międzyborowie, jak i Jaktorowie. Jednak gdy ta pierwsza inwestycja otrzymała dofinansowanie i mogła być realizowana bez większych przeszkód, to już budowę obiektu w Jaktorowie oprotestowali mieszkańcy, którzy twierdzili m.in. że ze względu na duża ilość miejsc parkingowych hałas i kurz będą dla nich zbyt uciążliwe. Ostatecznie Jaktorów wyłączył z inwestycji sporny fragment i rozpoczął starania o dotację na ten cel. Jak się okazuje – skutecznie.

Wczoraj urzędnicy otrzymali informację, że budowa parkingów w rejonie dworca PKP w Jaktorowie zostanie dofinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Zadanie to znalazło się wśród pięciu inwestycji, którym przyznano dotację. Szacowany koszt to 8,8 mln zł, a kwota dofinansowania wyniesie niewiele ponad 7 mln zł.

Skoro udało się uporać z problemami, to kiedy możemy liczyć na realizację zadania? – Chcemy to zrobić jak najszybciej, ale najpierw musimy załatwić sprawy proceduralne. Może uda się ruszyć z budową w najbliższe wakacje, ale zobaczymy. Najważniejsze, że otrzymaliśmy dotację, bo to duża, warta ponad 8 mln zł inwestycja, a otrzymane środki pokryją około 80 proc. kosztów – mówi nam Sławomir Kamiński, pełnomocnik wójta ds. komunikacji społecznej.

Przy przystanku PKP w Jaktorowie powstaną więc parkingi z prawdziwego zdarzenia. Będzie tam łącznie około 200 miejsc postojowych, wiaty, oświetlenie, monitoring, powstaną także drogi dojazdowe.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi