reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

23

08 2019

5 sygnałów, które wskazują, że marnujesz swój potencjał w aktualnej pracy


Artykuł sponsorowany

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

5 sygnałów, które wskazują, że marnujesz swój potencjał w aktualnej pracy - Grodzisk News



Do pracy wkrada się rutyna
Jeśli chodzisz do pracy, bo musisz, w Twojej głowie powinna zapalić się czerwona lampka. Każdy posiada w swoim życiu pasje, które są motorem napędowym do działania. Nie jest prawdą, że nie da się połączyć przyjemnego z pożytecznym. Kiedy robisz coś z zamiłowania, automatycznie wzrasta Twoja wydajność, a do pracy przychodzisz z przyjemnością. W ten sposób nie ograniczasz siebie, a jednocześnie dokładasz swoją cegiełkę do budowania wizerunku firmy oraz jej oferty. Jednak w momencie, w którym przychodzisz do pracy i zaczynasz działać automatycznie, trudno o dobre samopoczucie, a co za tym idzie efekty.

Zmiana pracy
Kiedy pojawiają się wątpliwości, czy Twoja praca ma sens, to drugi sygnał przemawiający za jej zmianą. Powroty do domu, w trakcie których nieustannie towarzyszą myśli o znalezieniu nowego zatrudnienia, mogą zaprowadzić jedynie do niezadowolenia i frustracji. Jeżeli zaczynasz przeglądać wieczorami oferty pracy na aplikuj.pl lub w innej bazie z ogłoszeniami, ponieważ czegoś Ci brakuje, nie powinieneś czekać. Czas podjąć decyzję i wziąć sprawy w swoje ręce.

Brak szansy na rozwój w pracy
Zmiana pracy co 2 lata? ? wady i zalety częstego zmieniania pracodawcy. Gdy rozpoczynałeś swoją pracę, czułeś, że poszerzasz swoje horyzonty, zdobywasz nową wiedzę i wykorzystujesz umiejętności w 100%, jednak ten czas już minął? Według ekspertów dzieje się tak już po pierwszym roku pracy. Pracując dwa lata, znasz bardzo dobrze zakres obowiązków i masz świadomość, że wykonujesz je dobrze. Następnie przychodzi czas, kiedy Twój pracodawca traktuje Cię jak specjalistę, przez co zaniedbuje szansę na dalszy rozwój przez szkolenia i dodatkowe kursy. Decydując się wejść na wyższy szczebel kariery lub zmienić całkowicie branżę, ryzykujesz. Jednak daje Ci to szansę na odzyskanie spokoju i poczucia spełnienia. Dlatego należy dobrze przemyśleć, czy nie jest to wystarczający powód do podjęcia takiego kroku.

Niedoceniony pracownik
Starasz się wykonywać swoją pracę najlepiej, jak potrafisz, ale wciąż nie czujesz satysfakcji? Powodów może być kilka. Jednym z nich jest świadomość, że praca nie daje Ci możliwości wykorzystania w pełni swojego talentu. W innej sytuacji dzieje się tak przez wynagrodzenie, która nie odpowiada wysiłkom, jakim wkładasz w wykonanie powierzonych zadań. Zdarza się również, że pracodawcy ignorują pomysły swoich pracowników. Każdy z tych powodów jest wystarczający do tego, aby pomyśleć o zmianie pracy i spełnianiu swoich celów.

Wypalenie zawodowe
Kiedy pojawia się rosnące poczucie pustki, to ostatnia szansa na ewakuację. Wypalenie zawodowe dotyka nawet co czwartego pracującego Polaka. Zmierzenie się z tym problemem to klucz do odzyskania zadowolenia, chęci i motywacji do pracy. Zaczyna się niewinnie od nadmiernych oczekiwań, ciężkiej pracy, niskiego wynagrodzenia, ale konsekwencje mogą odbić się w psychice na długo. Dlatego zamiast marnować swój potencjał, warto poszukać szansy na rozwój, a co za tym idzie odnaleźć satysfakcję, świadomość własnej wartości i dobrą pracę.









📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.