01 04 2016

39WE przyjechał do Grodziska [Aktualizacja]

01.04.2016, godz.: 08:01
39WE przyjechał do Grodziska [Aktualizacja]
fot. Czytelnik

Pierwszy nowy pociąg Warszawskiej Kolei Dojazdowej dotarł do Grodziska. Jednak nie na długo.

Pierwszy 39 WE Newagu wyprodukowany dla WKD przyjechał do Grodziska w nocy z czwartku na piątek. Pojazd znajduje się już na terenie WKD, o czym poinformował nas jeden z czytelników, który przesłał nam zdjęcia. – Nowa wukadka już jest w Grodzisku. W załączeniu przesyłam fotki – napisał nam Piotr.

– Obecnie ten skład nie jest nam jeszcze przedstawiony do odbiorów. Natomiast w ramach prac, które prowadzi wykonawca w tym momencie z Instytutem Kolejnictwa, pojazd przejdzie testy po torach WKD. Chodzi o wpisywanie się pojazdu w skrajnię na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Po tych działaniach, jeszcze dziś pociąg wróci do Warszawy. Powinien na stałe przyjechać do Grodziska w ciągu trzech tygodni – mówi nam Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.

Pociąg jest dostosowany do napięcia 3000 kV, na które niebawem WKD przejdzie. Tory wukadki musiał więc pokonać z pomocą lokomotywy spalinowej.

Nowy skład wyprodukowany przez Newag to sześcioczłonowy w pełni klimatyzowany pojazd o długości 60 metrów. Składa się z dwóch jednoprzestrzennych części po trzy człony każda. Pomieści łącznie 505 pasażerów w tym 164 na miejscach siedzących. Pociągi 39WE na linii WKD pojadą z prędkością 80 km/h. To pierwszy z sześciu pociągów zamówionych przez przewoźnika.

Fot. Czytelnik

AKTUALIZACJA GODZ. 16.00

Po godz. 14.00 pociąg 39WE przyjechał na pruszkowską stację PKP, gdzie po manewrach odjechał do producenta. Poniżej zdjęcia z manewrów w Pruszkowie (fot. Piotr Antos).

💬︎ 4

Dodaj Komentarz

4 odpowiedzi na “39WE przyjechał do Grodziska [Aktualizacja]”

  1. Mareczek pisze:

    Chętnie przejadę się tym „cudem”

  2. DBme pisze:

    Dziś ma wrócić po południ do Pruszkowa na stację PKP, a następnie dalej już o własnych siłach pojechać do Nowego Sącza

  3. Voyt pisze:

    Jakoś tak na przypadkowy zlepek różnych pojazdów wygląda. Kabina dziwnie jakoś przyklejona do wagonu….. Newag robi takie ładne i wygodne Impulsy a tu takie dziwne coś. Kto to projektował, to jest po prostu brzydkie. Oby w końcu w środku było wygodnie, na stronie newagu na wizualizacjach fotele w końcu są normalne. Między innymi ze względu na tabor wolę jeździć z Grodziska do Warszawy KM niż WKD, nawet te starsze pociągi mazowieckich są wygodniejsze od wukadek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.