11 07 2017

Siatkówka na Stawach Walczewskiego. Turniej dla mieszkańców już w sobotę

11.07.2017, godz.: 07:56
Siatkówka na Stawach Walczewskiego. Turniej dla mieszkańców już w sobotę
fot. spartiaci.pl

Podobnie jak w roku ubiegłym, Grodzisk zaprasza na cykl turniejów siatkówki plażowej. W sportowych zmaganiach może wystartować każdy, kto czuje się na siłach i lubi zdrową rywalizację. Najbliższe zmagania już w tę sobotę na Stawach Walczewskiego. Na najlepszych czekają nagrody.

Turniej zaplanowany na  15 lipca jest trzecią w tym sezonie imprezą grodziskiego cyklu Grand Prix. Rywalizacja toczyć się będzie pomiędzy duetami zarówno w kategorii męskiej, jak i kobiecej. Zapisy do udziału w turnieju ruszą w dniu imprezy tuż przed jej rozpoczęciem. Jedyny koszt, jaki poniosą uczestnicy, to wpisowe w wysokości 30 złotych za parę.

Sobotnią imprezę, podobnie jak cztery pozostałe turnieje cyklu, współorganizują Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grodzisku i klub UKS Sparta. Innymi współorganizatorami poszczególnych zawodów są kluby sportowe oraz firmy i instytucje, które zechciały te wydarzenia sponsorować. Dzięki temu turnieje mogą być otwarte dla każdego niemal za darmo. Rywalizacja zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet zostanie rozegrana systemem brazylijskim. To system pucharowy do dwóch przegranych, oznacza to, zę pierwsza porażka nie eliminuje z turnieju.

W każdym turnieju do zdobycia będą medale, nagrody rzeczowe od sponsorów, puchary dla zwycięzców oraz nagroda  MVP. Najlepszego zawodnika każdego turnieju wybierają wspólną decyzją sędziowie spośród czterech najlepszych par. Jeden zawodnik tylko raz w całym cyklu może zostać uhonorowany nagrodą MVP, przy okazji kolejnych turniejów sędziowie wybierają zawsze zawodnika, który w sezonie 2017 nie został jeszcze wyróżniony tą nagrodą.

Prowadzona przez wszystkie turnieje klasyfikacja generalna wyłoni laureatów całego Grand Prix – 5 zawodników i 5 zawodniczek z największym dorobkiem punktowym (żeby być branym pod uwagę w tej klasyfikacji trzeba wziąć udział w przynajmniej 3 (dowolnych) spośród 5 turniejów.

Panie rozpoczną niedzielną grę o 9.00, dwie godziny później do turnieju przystąpią panowie. Przed startem turnieju obowiązują zapisy. Miejsce rozgrywek:, ul. Nadarzyńska 61, Stawy Walczewskiego.

1

Dodaj Komentarz

  • o2.pl

    Tak dla sprostowania, turniej odbywa się w sobotę a nie w niedzielę 😉
    Pozdrawiam.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi