15 12 2018

17 tysięcy rodzin obdarowanych Szlachetnymi Paczkami. A to nie koniec

15.12.2018, godz.: 13:39
17 tysięcy rodzin obdarowanych Szlachetnymi Paczkami. A to nie koniec
fot. Mat. organizatora

Za nami Finał XVIII edycji Szlachetnej Paczki. Podczas „weekendu cudów” 8-9 grudnia pomoc w całej Polsce otrzymało 16 703 potrzebujących rodzin. Dostarczyło im ją do domów 12 782 wolontariuszy, a przygotowało ponad 600 tysięcy darczyńców.

Szlachetna Paczka zdała egzamin dojrzałości – powiedziała stojąca na jej czele Joanna Sadzik. Finał Paczki to kulminacyjny moment projektu, ale nie jego koniec. Na www.szlachetnapaczka.pl wciąż można pomóc Paczce finansowo – podkreślają organizatorzy akcji.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Istnieje od 2001 roku i jest jedynym na świecie systemem pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Przez 18 lat w działania Paczki włączyło się blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej ponad 150 tys. rodzin w potrzebie
przekroczyła ćwierć miliarda złotych.

– W tej edycji Szlachetnej Paczki 13 tys. wolontariuszy odwiedziło jesienią 2018 roku 30 tys. rodzin w całej Polsce, włączając do projektu blisko połowę z nich. Każda z 16 703 rodzin objętych pomocą otrzymała wsparcie darczyńców. Pomoc materialną w postaci
paczek przygotowywało dla jednej rodziny średnio 34 osoby. Średnia wartość materialna paczki wyniosła ponad 2800 zł. Oznacza to, że prawie 600 tysięcy darczyńców wsparło 16 703 rodzin pomocą materialną o łącznej wartości ponad 47 milionów zł – podsumowują organizatorzy.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi