10 07 2018

10 milionów dotacji dla Grodziska

10.07.2018, godz.: 09:28
10 milionów dotacji dla Grodziska

Jako pierwsi dowiedzieliśmy się, że Grodzisk otrzyma kolejną dużą dotację. Tym razem chodzi o 10 mln zł, za które gmina przebuduje duże skrzyżowania w mieście, postawi nowe terminale Grodziskiego Roweru Miejskiego, a nawet zakupi autobusy napędzane wyłącznie energią elektryczną.

Pierwsze przedsięwzięcia w ramach dotacji ruszą jeszcze w tym roku i będą kontynuowane w następnym.– Możemy już podzielić się z wami i z mieszkańcami dobrą nowiną. Otóż znaleźliśmy się na trzecim miejscu listy rankingowej, które gwarantuje nam 10 milionów złotych do finansowania na rozwój infrastruktury komunikacyjnej w gminie –mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

– Są to pieniądze, które przeznaczymy na innowacyjne nie tylko w skali regionu rozwiązanie, czyli zakup dwóch autobusów napędzanych wyłącznie energią elektryczną. W mieście pojawią się również dwie stacje ładowania tych elektrycznych pojazdów. Kolejną rzeczą, na którą przeznaczymy środki będzie przebudowa skrzyżowań w mieście oraz zapewnienie na nich większego bezpieczeństwa. Chodzi m.in. o krzyżówki na Nadarzyńskiej, Chełmońskiego z Żyrardowską, budowę ronda u zbiegu 3 Maja i Teligi – wylicza Benedykciński.

A to bynajmniej nie koniec. – W ramach dofinansowania zorganizujemy także trzy kolejne stacje Grodziskiego Roweru: na Teligi, na końcu ul. Okrężnej, gdzie tym samym stanie drugi taki terminal, oraz w Adamowiźnie – tu dokładną lokalizację jeszcze ustalamy – dodał grodziski włodarz. – Pozyskane pieniądze zrefundują nam także koszty budowy łącznika ul. Chełmońskiego z Daleką – podsumowuje Benedykciński.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi